Кариери

УНИКА като работодател

Отворени позиции

AdobeStock_125329783

Sofia

Референтен номер: 036

Юрисконсулт (m/f/d)

Ние сме УНИКА България и сме част от международната група „УНИКА” (UNIQA Group), която е една от водещите застрахователни групи на основните си пазари в Австрия и Централна и Източна Европа. Гордеем се с международните си стандарти на работа, подкрепата към иновации в сектора и екипа, без който не бихме могли да постигаме така успешно своите цели.

Ако Вие сте ориентиран/a към постигане на високи резултати, притежавате клиентска култура и способност за разрешаване на възникнали казуси, то ние сме тук и очакваме Вашата кандидатура за позицията:

Oсновни задължения:

  • Oсъществяване процесуално представителство по делата на дружеството пред съдебни органи, държавни, общински и административни органи, нотариуси, ЧСИ и др.
  • Изготвяне на искови молби, отговори на искови молби, жалби срещу постановени съдебни актове по образувани граждански дела, съгласуване на становища, осъществяване на кореспонденция с държавни органи, институции, физически и юридически лица;
  • Изготвяне и съгласуване на становища по застрахователни преписки;
  • Участие в преговори и постигане на спогодби по застрахователни преписки и съдебни дела;
  • Активно участие в проекти на компанията за подобряване и създаване на продукти на Дружеството;
  • Консултиране по вътрешно-дружествени въпроси;
  • Изпълнение и на други задължения, възложени от прекия ръководител, свързани с дейността на Дружеството;
  • Изпълнение на служебните задължения в съответствие с изискванията и сроковете, определени от действащото законодателство, вътрешните регламенти и стандарти на Дружеството, както и от общите корпоративни стандарти на УНИКА Иншурънс Груп;

Изисквания за заемане на длъжността:

  • Образование: висше юридическо образование, степен магистър;
  • Професионален опит: опит в областта на процесуалното представителство по застрахователни дела е предимство;
  • Лицензи и сертификати: юридическа правоспособност;
  • Компютърна грамотност: MS Office, Internet, специализиран софтуер, програма АПИС или друга;
  • Свидетелство за управление на МПС, категория В, с оглед командироване из страната;
  • Владеене на английски език;
  • Личностни качества: Умения за работа в екип, за изпълнение на поставените задачи в срок, за приоритизиране на текущите задачи, за работа под напрежение;

Ние предлагаме:

  • Стимулиращо възнаграждение, обвързано с трудовото представяне;
  • Безплатна здравна застраховка;
  • Въвеждащо обучение и последващо в процеса на работа с подкрепата на екипа;
  • Възможности за кариерно израстване и участие във вътрешни програми за развитие;
  • Международни стандарти на работа;
  • Страхотен екип и среда, подкрепяща екипния дух и времето да се забавляваме заедно.

#Start your better

В УНИКА, ние изживяваме разнообразието. Ние признаваме и насърчаваме стойността на различните гледни точки в нашите екипи и лидерски позиции. Затова приветстваме предложения, които обогатяват нашето разнообразие.

Време е за промяна. Присъединете се към нас.

Кандидатствай

Добави автобиография, снимка, мотивационно писмо, препоръка, диплома, сертификат

При кандидатстване е задължително да прикачиш автобиография
Приети файлови формати: pdf, png, jpeg, jpg, doc, docx. Максимален размер: 5mb.
Моля преди да кандидатстваш, запознай се с нашата Политика за обработка на лични данни - кандидати за работа.

Индивидуални клиенти

Здраве и ЖивотИмуществоАвтомобилни ЗастраховкиПътуванеКомбинирани Застраховки